fbpx

ווטסו? וואצו? וואטסו!

ווטסו או וואטסו WATER SHIATSU = טיפול במים המתבסס על עקרונות השיאצו ומשלב תנועה עדינה ושילוב מגע וציפה במים חמים.
לטיפול הווטסו איכויות מיוחדות המשפיעות על גופנפש בדרך עמוקה במיוחד.

השילוב של שהייה במים חמים העוטפים את הגוף ומבטלים את כח הכובד, יחד עם תנועה מתמשכת במים, הארכה של הגוף, שחרור והרפיה של שרירים תפוסים ומחשבות – מאפשר את הריפוי הטבעי של הגוף ומגיע לרמת התא בפן הגופני ולנימי הנפש העמוקים.

לפני כל טיפול ווטסו אנחנו מסבירים בקצרה מה זה ווטסו, במה מתבטאת היכולת המופלאה שלו לחזק את כוחות הריפוי של הגוף,
על השלווה העמוקה שטיפול וואטסו משרה ועוד…
המופלא הוא ששוב ושוב אנחנו נוכחים שיש איזשהוא "קסם" שקורה במים, קסם שקשה להסביר במילים. רק אחרי הטיפול, ברגע המאוד חשוב של שקט, וחוסר תנועה כשהעיניים עדין עצומות… מרגישים חיבור פנימי, שלווה ושחרור שפשוט אי אפשר להסביר במילים.

תוכן העניינים | ניווט מהיר

לפני שנרחיב בהמשך המאמר על נושאים פרקטיים כמו:
מה המחיר של טיפול ווטסו?
מה מומלץ להביא לטיפול וואטסו?
מה חשוב לבדוק בקשר למטפלים ולבריכה? רצינו לשתף אתכם במה שלתחושתינו מייחד טיפול במים משאר טיפולי רפואה טבעית: השילוב המושלם של תנועה רכה ומכילה שממשיכה ברצף, מבלי לעצור.
עבורינו, כמטפלים, אלו שני דברים שחסרים בחיים ובתרבות המערביים – רכות והמשכיות. בשגרה, התודעה שלנו עוברת במהירות של  200 קמ"ש מתחום לתחום ולרוב אנחנו נדרשים להיות חזקים, אסרטיביים, בשליטה מלאה מבלי להראות שום סימנים של חולשה.

טיפול וואטסו בבריכה טיפולית, שקטה, מחוממת ופרטית הוא הזדמנות נהדרת לתרגל רכות, ותנועות ארוכות שממשיכות וממשיכות ועוזרות לגוף ולנפש להרגע ולהשתחרר.

למי שחשוב לדעת פרטים, המחירם של טיפול וואטסו יחיד נע בדרך כלל בין 450 ל- 550 ש"ח.
המחיר של טיפול וואטסו זוגי נע בדרך כלל בין 850 ל- 1000 ש"ח.

אצלנו, במים אדמה,

טיפול וואטסו יחיד בבריכה פרטית ומחוממת 50 דקות 430 ₪

טיפול וואטסו זוגי (שני מטפלים במקביל, האירוע כולו נמשך כשעה ורבע) בבריכה פרטית ומחוממת 50 דקות 840 ₪ 

למתעניינים בתהליך של ריפוי ושחרור אנו מציעים רכישה של כרטיסייה במחיר מוזל.
למידע נוסף – טיפול וואטסו מחיר.

לפני שמזמינים טיפול ווטסו, בעיקר אם מדובר בטיפול למטרות ריפוי והקלה על תסמינים שונים, חשוב לוודא שהמטפלים שיפגשו אתכם בבריכה הם מטפלי וואטסו מוסמכים.
חשוב לדעת!
כדי להיות מטפל וואטסו מוסמך יש להיות מטפל וואטסו עם הסמכת וואטסו מלאה: Watsu Practitioner.
את קורס וואטסו 1 הכל כך פופולארי, ניתן ללמוד במסגרת של 5 מפגשים בבריכה, אך לפי איגוד WABA העולמי שמרכז את הדרכות הוואטסו, קורס וואטסו 1 הינו מבוא בלבד ללימודי הוואטסו המלאים.

בנוסף,
טיפול וואטסו הוא חלק מהסל הרחב של טיפולי הידרותרפיה (תרפיה במים) ומומלץ לבחור מטפל במים שהינו הידרותרפיסט מוסמך ובעל כלים לטפל בתחלואות מורכבות.

בריכה טיפולית המיועדת לטיפולי מים בכלל או טיפול וואטסו זוגי או יחיד, שונה מאוד מבריכת שחיה ציבורית.
בריכה טיפולית היא בריכה הנמצאת במתחם מקורה וסגור. הבריכה ומתחם הטיפולים קטנים יותר מבריכת שחיה רגילה ויוצרים סביבה אינטימית ופרטית המאפשרת להתרווח לתוך הטיפול, להרגע ולשחרר.

בבריכה טיפולית המיועדת לטיפולי ווטסו, המים  מחוממים לטמפרטורה של 34 מעלות בקיץ וכ – 35 מעלות בחורף (שזוהי טמפרטורה הקרובה לטמפרטורת העור שלנו). 

כמטפלים במים אנו ממליצים לוודא שבזמן טיפול ווטסו רק אתם תהיו בבריכה בלי טיפולים נוספים שנערכים במקביל. בזמן טיפול ווטסו ניתן להגיע לשלווה ורגיעה מאוד עמוקים ואנשים זרים שיחלקו עמכם את מתחם הבריכה עשויים להפריע לטיפול.

וואטסו בהוד השרון - טיפולי מים בהוד השרון

מאחר ואצלנו, ב- מיםאדמה ניתן לבחור בין טיפולי מים ועיסוי רפואי, אנו נשאלים לא מעט מהו ההבדל המהותי בין עיסוי רפואי ובין טיפולי מים?

נתחיל מהעובדה הברורה: עיסוי רפואי מתקיים כשהמטופלים שוכבים על מיטת טיפולים בעוד שבטיפול וואטסו המטופלים צפים על פני ובתוך מים חמים בבריכה טיפולית, על כל המשתמע מכך.

השכיבה על מיטת טיפולים מאפשרת לבצע מניפולציות כנגד משטח תומך, להעמיק לתוך השרי ולהניע מפרקים נוקשים. במים התנועה קלה – הגוף נתמך וצף כשאין כמעט השפעה של כוח הכובד. ניתן לבצע תנועות ארוכות ומשחררות ללא כל מאמץ ולהניע לעומק מפרקים בתנוחות שלא מתאפשרות על האדמה. המים התומכים והמכילים מאפשרים הרפיה עמוקה שקשה להשיג בקליניקה, שלווה ככל שתהיה. 

מעניין?
מוזמנים לקרוא את המאמר המלא: מהם 5 ההבדלים בין וואטסו לעיסוי?

על מנת להגיע מוכנים לטיפול במים אנו ממליצים להצטייד ב:
בגד ים נוח ולא לוחץ שיאפשר לכם נוחות מירבית בזמן הטיפול. אם תרגישו יותר בנוח במכנסי ים או טייץ וגופייה או חולצה הקרובות לגוף, גם מתאים.
מומלץ להסיר שעונים ותכשיטים כדי שלא יפריעו לכם במהלך הטיפול.
בעלי ובעלות שיער ארוך – אין צורך לאסוף, הטיפול נעשה כשהשיער פזור כדי להדגיש את החופשיות והתנועה. לכן אין צורך לאסוף את השיער או להביא כובע מים.

בגדול?
כלום!
טיפול וואטסו מתבצע כשגוף המטופל נתמך בעזרת מצופים מיוחדים, כך שלמטופל נשאר לשחרר ולחוות את הטיפול המלוא עוצמתו.

אם אתם מרגישים שקשה לכם להירגע בהתחלה ומחשבות מציפות אתכם – זה בסדר גמור, זה תהליך טבעי. הניחו למחשבות להגיע, אל תלחמו בהן. נסו להתחבר לנשימה שלכם. הרגישו את האוויר נכנס דרך האף, זורם לצוואר, לבית החזה, ממלא את הבטן.
הניחו למים לעטוף אתכם, חייכו…

מטפלי ווטסו נמצאים במים אתכם ועבורכם.
כל דבר שאתם חשים, קטן או גדול – שתפו.
נכון שהמטרה של טיפול במים היא להבין ללא מילים בצורה הכי מדויקת את מה שהגוף והנפש זקוקים לו נכון לעכשיו ברגע הזה של הטיפול. 
אבל אם אתם צריכים לגשת לשירותים, אם אתם חווים סחרחורת, אם איזה חלק בגוף דורש תשומת לב נוספת, אם הטיפול חזק או חלש מדי וכמובן אם משהו בטיפול כואב או לא נעים – שתפו.

לקראת סיום טיפול וואטסו – קצב התנועה ירגע עוד ועוד בהדרגה.
בשלב האחרון של טיפול וואטסו המטפל או המטפלת יקרבו אתכם לאחד מקירות הבריכה ויעמידו אתכם בעדינות רבה כך שהגב שלכם ישען על קיר הברכה והרגליים שלכם יגעו ברצפה.

חשוב!
הניחו לעצמכם להישאר עוד רגע עם העיניים עצומות.
אין צורך לדבר וישר לשתף באיך היה לכם הטיפול.
תשמרו לעוד כמה דקות את השקט העמוק והמתוק שחוויתם בטיפול.

השלב בו התנועה שחוויתם בזמן טיפול במים נפסקת ואתם פוגשים שוב את האדמה עם כפות הרגליים הוא הזמן שבו השחרור שחוויתם מוטמע בגוף…
קחו את הזמן ואל תמהרו…

טיפול וואטסו משלב חוויה אותנטית של חוסר משקל במים חמימים, תנועות ארוכות שמאפשרות שחרור והארכה, לחיצות ועיסויים עדינים לאורך הגוף ויכול ליצור חוויה עמוקה של חיבור גופנפש שתישאר אתכם ימים רבים.
אנחנו ממליצים, לפחות ביום של הטיפול, לא לחזור לעבודה ולקחת את הדברים בנחת. לתת לגוף לנוח, לעשות דברים בשלווה מבלי למהר, לנסות ולהמנע ממצבים מלחיצים. פשוט לאפשר לגוף ולנפש שלכם להמשיך את תהליך השחרור וחיזוק כוחות הריפוי הטבעים דרך שחרור חסימות.

אנו ממליצים שלא לאכול ארוחה כבדה לפני טיפול ווטסו כדי שלא להכביד על הגוף ולפגום ברגיעה העמוקה ובשחרור שתוכלו לקבל בטיפול.

אחרי הטיפול כנראה תהיו רעבים ובהחלט מומלץ לאכול 🙂 מומלחץ שלא לאכול ארוחה כבדה כיון שטיפול וואטסו ממשיך לעבוד ולהשפיע על הגוף גם אחרי שהוא מסתיים.

מים!
לאחר טיפול וואטסו מומלץ להרבות בשתיית מים ולהמנע עד כמה שניתן ממשקאות מעוררים כגון קפה / תה / קוקה קולה / משקאות מוגזים. המטרה היא לאפשר לשחרור הגוף והחסימות שהתחיל בטיפול הוואטסו להמשיך.

בתרבות המזרחית רכות ותנועה רציפה הן חלק מהחיים. קחו לדוגמה תרגול צ'יקונג או טאיצ'י. אפשר לראות בסרטונים אלפי סינים בפארקים מתרגלים תנועות ארוכות, רכות ועדינות בשילבו נשימות עמוקות שמביאות שחרור ורכות לגוף וגם… לנפש.

ברוב הפעילויות הפיזיות שאנחנו למדנו בבית הספר, בצבא או בחוגים, כמעט ואין התייחסות לתנועה רכה וזורמת. אפילו תרגילי השחרור שלימדו אותנו כמו סיבובי ידים וכתפיים נעשים בכוח ועוצמה בצורה שונה לחלוטין מהתרגול הרך והעדין של צ'יקונג או טאיצ'י שמתרגלים בסין.

התבוננוו בסמל של יין יאנג , גם דוגמה לרכות ולקבלה של ניגודים:
שחור – לבן
חזק – חלש
שמח – עצוב
ממש כמו המטרה בטיפול הוואטסו: לחבר את הגוף והנפש שלנו ברכות, בתנועה עדינה ושלווה מלאה.

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן