fbpx

העוטפת
או איך נשקם בטן בלי ניתוח

5 לספטמבר 2023
הערב הקשבתי בפעם השלישית לוובינר של מיכל קנר, העוטפת.
נהניתי לראות איך היא משתכללת מוובינר אחד לשני. הערב מיכל הייתה משכנעת מתמיד ואחרי התייעצות קצרה עם אורי, החלטנו לוותר על החופשה המשפחתית שתכננו ולהשקיע את הכסף באין בטן שלי.

אני עוקבת אחרי מיכל כבר שנים.
כמה שנים? הרבה.
כמה הרבה? מאז שחזרה לארץ ובחרה לגור באוטובוס.
היה רגע הזמן שהקווים שלנו הצטלבו ואפילו שקלנו לרכוש ממנה את האוטובוס ולעבור לגור בו בעצמנו (עד שהבנו שהמורכבות הזאת פחות מתאימה למשפחה שלנו). בשנת 2018 אפילו חשבתי להפוך לתלמידה של מיכל (עד היום, פעם בכמה חודשים אני חושבת מה היה קורה אם לא הייתי מתקמצנת בזמנו ומצטרפת לקורס שהיא הציעה), רק שבאותו זמן לא עמדו לרשותי התעצומות שנדרשו לכך.

אז שלמתי, בחיל ורעדה, אבל שילמתי. זה לא היה קל להשקיע סכום לא מבוטל בקורס שלא אוכל "להרוויח" ממנו כסף בעתיד (שימו לב! כל הידע שמיכל מעניקה בשפע מוגן בזכויות יוצרים), אבל עברתי על כל תמונות ה"לפני אחרי" באתר ואני מקווה שגם שלי יראו כאלו מרשימות. שילמתי בידיעה שאני לא מתחילה מיד כי אין סיכוי שאני מצמידה לגוף שלי משהו בחום הזה. אבל שמתי את החשבונית – לא הוצאתי על עצמי סכום כזה מעולם – מול הפרצוף שלי ובכל בוקר אני בודקת את תחזית מזג האוויר ומחכה להקלה. אני רק מקווה שהתרגול לא יתנגש לי עם שיעורי הפלדנקרייז, שאלתי את מיכל והיא אמרה שכל עוד אמנע מכפיפות בטן, הכל יהיה בסדר.

26 לספטמבר 2023
עברו שלושה שבועות מאז רכשתי את הקורס של העוטפת. בחוץ עדיין קיץ, חם, מזיע. האמת? אני ממש כועסת על עצמי שלא התחלתי את הקורס לפני חודש, כי מחר אנחנו יוצאים לחופשה, בארץ, במקום הטיול שבוטל בגלל רכישת הקורס…בילוי משפחתי באזור הכנרת. בדיוק מדדתי את בגד הים שלי ובא לי להקיא. הבטן הענקית שלי נראית נורא מתמיד, רפויה, מידלדלת. בדרך כלל אני פשוט לא מסתכל עליה, כבר שנים שאני לובשת תחתונים שמגיעים עד הצוואר ואין לי מראת גוף. אולי חלק מהעניין שעוד לא התחלתי את התהליך זה כי אני פוחדת שלא יצליח…

2 לאוקטובר 2023
בילינו חמישה ימים מופלאים באזור הכנרת. לנו בצימר הנפלא של לירן ביבניאל. טבלנו כל יום בכנרת השכם או הערב כדי שלא אצטרך לחשוף את עצמי לעיניים בוחנות. פינטזתי על הפעם הבאה שאלבש בגד ים, חתיכי יותר, הדוק יותר…אכלנו אוכל טעים ופשוט היינו יחד. עדיין חם. חם מידי. נשבעתי לעצמי שאיך שנחזור הביתה אני מתאפסת על עצמי ומתחילה עם החגורות!

7 לאוקטובר 2023
התעוררנו לסיוט.
איך ממשיכים מכאן?

8 לאוקטובר 2023 – 30 לדצמבר 2023
אחרי שלושה ימים של קיפאון ופחד מצמית הבנתי שאם לא אעשה משהו, אשתגע. אני משתדלת שלא לבלות כל היום מול המסך, כי אני מרגישה שזה הורס אותי מבפנים. מתוך בליל המחשבות המוטרפות, עלה לי רעיון, מה יכול לעזור למי שכמוני, חייב לעשות משהו. יצירה! לא סתם אני אמא בוגרת שנים רבות של עשייה אנתרופוסופית. התחלנו – אני והילדים – ליצור ערכות יצירה מחומרים שאספנו מהקהילה והשכנים. אנחנו מיצרים עשרות ערכות מגוונות ומשנעים אותן בעזרת אנשים טובות למרכזים של עקורים.

31 לדצמבר 2023
מחר אני מתחילה תקופה אינטנסיבית במיוחד, ההפקות של התיכון, י' ו-יב' אחת אחרי השנייה, אז החלטתי לנצל את האטרף שבמילא אהיה בו ולהתחיל עם החגורות. חשבתי שאולי כדאי שאלבש את החגורה יומיים-שלושה לפני שאתחיל את הקורס עצמו רק כדי להיות בטוחה שאני מסוגלת להתנהל כשהיא עליי.

כדי לבצע הזמנה ראשונה של החגורות הייתי צריכה לצלם את עצמי, מקרוב, בחזייה! בארבעה מנחים. זה היה נורא. יותר מנורא. סוג של טיפול בהלם. לראות את עצמי כל כך מקרוב. כל קפל, כל קילוגרם מיותר. אני באמת מזועזעת. לא שלא ידעתי שאני במשקל עודף ויש לי בטן דוחה. אבל לצפות בזה בקלוזאפ. מדכדך. מעציב. מעציב מאוד. הייתי צריכה גם למדוד הקפים: 105 ס"מ במותן, 115 ס"מ בנקודה הכי…שמנה.

4 לינואר 2024
למרות האזהרות, החגורות הגיעו במהירות מפתיעה. עכשיו אני צריכה לאסוף את עצמי ולהתחיל את התהליך.

7 לינואר 2024
נו, ברור שדווקא כשהחלטתי להתחיל הגיעו ימים חמים. ינואר! ממש אוף. אבל החלטתי, אז זהו, אני מתחילה!

9 לינואר 2024
מפתיע, אבל אחרי כמה ימים עם החגורה, דווקא כשאני מורידה אותה להתקלח אני מרגישה פחות נוח. הבוקר נכנסתי לשיעור הראשון של הקורס. לא נורא. מאוד חכם. בכל השנים שתרגלתי פלדנקרייז ופילאטיס לא התנסיתי בתרגילים כאלה. אני יכולה להבין איך תרגול כזה אוסף פנימה את הבטן מבלי להפעיל לחץ מפריד על השרירים. שמתי לי שעון עם תזכורת. שלושה תרגולים ביום, דקות ספורות כל תרגול. אני על זה.

קטע מעניין הוא כמה החגורה, מעבר לזה שהיא מהדקת, היא בעצם אביזר מתזכר. מאז שאני לובשת אותה אני מבינה כמה מהתנועות היומיומיות שאני עושה לא מטיבות עם שרירי הבטן שלי. אני בטוחה שאם החגורה לא היתה, המודעות לא היתה מספיקה. המגבלה שהחגורה יוצרת (יש לה עצמות רציניות…) שומרת אותי כל הזמן בתחום הבטוח.

18 לינואר 2024
החלפתי לחגורה חדשה, זאת הרגשה טובה להיות מוחזקת.

22 לינואר 2024
הבוקר נכנסתי לזום של העוטפת (ויתרתי על שיעור פלדנקרייז בשביל זה!). היינו 59 נשים ומיכל. האמת? מרהיב. ממש ריכך לי את הלב לראות שאני לא המשוגעת היחידה שמשקיעה כל כך הרבה זמן, תשומת לב וכסף בבטן שלה. הקשבתי לעדויות וממש נפעמתי. נשים מספרות על שינויים מהותיים. זה כל כך משמח ונותן כוח להתמיד בתהליך. מיכל עונה על כל שאלה באדיבות ונדיבות, יש לה ידע מרשים ושלווה שעוברת גם דרך המסך. מעצבן כמה היא רזה ויפה וכמה נפלא הנוף שנשקף מהחלון הענק שמאחוריה. אני יודעת שכמה שלא אשתדל, לא אגיע למיימדים שלה, אבל…יש למה לשאוף. יש כאן נשים שמספרות שירדו לא מעט סנטימטרים בהיקפים, ממש רואים תוצאות.

29 לינואר 2024
הערב נכנסתי שוב לזום. 69 נשים! אני מתביישת להיחשף ולדבר אבל נתרמת רבות מהשאלות של נשים אחרות והתשובות המפורטות ומלאות תשומת הלב שמיכל מספקת.

כדאי לקבל את הסט הבא של החגורות אני שוב צריכה להצטלם ולמדוד היקפים, אני מודה, ממש קשה לי לעשות את זה.

OMG!
ירדתי 7 ס"מ בהיקף המותן ו- 10 ברום הבטן!
רצתי להישקל…לא ירדתי במשקל! התמונות עדיין זוועה. אני רואה שינוי קל, אבל לא מספק…טוב שיש את סרט המידה להוכיח אחרת. הוספתי לתרגול היומי גם תרגול בשכיבה. גיליתי שקל לי לעשות זאת בוקר וערב, לפני הקימה ולפני השינה. אני מקווה שזה מפצה קצת על זה שאני לא מתרגלת מספיק במשך היום.

7 לפברואר 2024
משלוח החגורות החדש הגיע ובתוכו גם חגורת הרשת שאמורה לתמוך בפאוץ המכוער שיש לי. התבאסתי כי החגורה שהגיעה גדולה מידי ולא מהדקת אותי מספיק. פניתי לתמיכה של העוטפת ובלי בעיה
טיפ: אל תהיו קמצניות כמוני. תחליפו את החגורה כשהיא נעשית רפויה, יש ערך משמעותי לחגורה חזקה ויציבה.
וגם…אחת הבעיות בלעשות את התהליך בחורף זה שאי אפשר לפנק את הבטן באמבטיות שמש לפי ההמלצה של מיכל…

9 לפברואר 2024
עזבו הכל!
היתה לי הארה!
באמצע טיפול היום, מטופל התלונן על כאבי הגב התחתון שלא עוזבים אותו. התכוונתי לענות (כמו שאני עונה תמיד…) "לגמרי מבינה על מה אתה מדבר"…ופתאום קלטתי!!!! לא כואב לי הגב! לא קצת, לא כמעט, פשוט לא כואב. לא הגב התחתון, לא האמצעי  ו…לא העליון (מבינות!!! העליון!). אני אחרי 3 טיפולים אינטנסיביים וכלום! והקטע שזה לא מהיום, זה כבר לפחות שבוע אם לא יותר.
מיכל!
את מפספסת פלח שוק ענק! עכשין אפנה אליך לא רק נשים שרוצות לטפל בבטן שלהן, אלא עוד המוני המונים שסובלות וסובלים מכאבי גב.

19 לפברואר 2024
אני מודה שהייתי רוצה להקדיש יותר זמן לתירגולים, אבל קשה לי. הייתי חולה…זה לא תירוץ אבל אני עייפה. עייפה בכלל, אבל גם עייפה מהתהליך. אני מנסה לתדלק את עצמי באופטימיות. אולי אשלח למיכל בקשה שתעבור על התמונות ותיתן חוות דעת מקצועית. אבל בשביל זה אני צריכה להצטלם שוב. באמת, זה גדול עליי עכשיו. למדוד יותר קל לי, אבל מסתבר שאין שינוי בהיקפים.

כדי להטעין את עצמי נכנסתי לעוד וובינר מלא ערך וידע של העוטפת. אני מקשיבה לסיפורי מקרה מרגשים. מאפשרת לאופטימיות לחלחל. מיכל היא מקור לידע מרתק. והיא לא מתקמצנת! הפעם מיכל הסבירה באופן מפורט על המים שהיא שותה. החלטתי לטפל במים שלנו (שכבר זמן רב מרגישים לי ממש נחותים) באותה הדרך. יוצאת לחפש גוש של מלח, אבני מינרלים יש לי מספיק…

20 לפברואר 2024
מוכנות.ים לתובנה נוספת שתעיף לכן.ם את הראש?
הסקס נעשה טוב יותר! התחושות אחרות, עמוקות יותר, מספקות יותר.

27 לפברואר 2024
אוי. נפתח לי השיעור השישי. 
אימון פינקציונלי. אני כל כך לא אוהבת את זה. לאורך כל התהליך אני ממשיכה לעשות 4-5 שיעורי פלדנקרייז מידי שבוע. זה לא תמיד קל עם החגורה, אבל זה מזכיר לי לא לעשות תרגילים שלא מיטיבים עם שרירי הבטן. אשתדל השבוע לעשות יותר תרגילים שדורשים מאמץ, בונים שריר.

3 למרץ 2024
אני ממש לקראת סיום התהליך. ברור שיש שינוי משמעותי כי המכנסיים (והתחתונים…) פשוט נופלים ממני, למרות שאני הולכת עם שתי חגורות. הצלחתי להביא את עצמי להצטלם ושלחתי למיכל בקשה לעבור על התמונות. די ברור לי שכדי להשיג את התוצאה עליה אני שואפת אצטרך להמשיך את התהליך מעבר לשמונת השבועות שעומדים להסתיים ממש בקרוב. אני משתדלת להיות סלחנית כלפי עצמי כי אחד הדברים שהמסע הזה עושה זה להפגיש אותי במקומות שאני לא אוהבת את עצמי מספיק (לא תרגלתי מספיק, לא עשיתי צעדת בוקר, אכלתי יותר פחמימות ממה שאני צריכה…). אני לא אוהבת את עצמי במקום הזה מצד אחד. אבל מהצד השני מתקשה לגייס את עצמי למאמץ נוסף.

7 למרץ 2024
מיכל ענתה לי! 
גם כאן היא לא חסכה בתשומת לב. סדרה לי את התמונות זו מול זו, עם קווי התייחסות. וכתבה מילים מעודדות וגם מילים עם הסתכלות להמשך. אני ממשיכה עם החגורות, עם שתיהן ואמשיך לשתף.

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן